Kasyna z natychmiastową płatnością Zarabiaj natychmiast w kasynie online! Slots4Play

Kasyna z natychmiastową płatnością Zarabiaj natychmiast w kasynie online! Slots4Play

O cenny sprzęt do prowadzenia badań naukowych i zajęć dydaktycznych ze studentami wzbogacił się Wydział Mechaniczny Politechniki Krakowskiej. Wszystko dzięki współpracy Laboratorium Metrologii Współrzędnościowej WM PK z wadowicką firmą METCHEM. Przekazała ona laboratorium PK maszynę współrzędnościową Zeiss Eclipse 700. Posłuży to do opracowania – we współpracy z ekspertami Głównego Urzędu Miar – wytycznych dla prowadzenia badań i analiz topografii powierzchni przedmiotów wykonanych z materiałów o różnej refleksyjności.

Wpływ wiatru, wody i aktywności sejsmicznej na człowieka tematem X konferencji naukowej EEBP

Audycje odbywają się często w murach szkół wyższych. Tym razem goście programu mogli zobaczyć nowe laboratorium Politechniki Krakowskiej, znajdujące się na kampusie w Czyżynach. Placówka, nazywana Laboratorium Aerodynamiki Środowiskowej, znacznie wzbogaca możliwości PK w zakresie badań z obszaru inżynierii wiatrowej. Unikatowa infrastruktura pozwoli specjalistom z Politechniki Krakowskiej na prowadzenie ważnych – dla mieszkańców Krakowa i Małopolski – badań, ekspertyz i analiz. Przewietrzania miast, transportu zanieczyszczeń, dynamicznego oddziaływania na smog, systemów wymiany i regeneracji powietrza.

  • Ukończył studia na kierunku architektura i urbanistyka na Wydziale Architektury PK.
  • Omówienie podstawowych narzędzi stosowanych przy analizie obwodów elektrycznych oraz zajęcie 1.
  • Łańcuchy, które przenoszą obciążenie, są najczęściej wykonywane ze stali, która jest bardzo wytrzymała na rozciąganie, giętka i łatwa do spawania.
  • Przez kadrę Politechniki Krakowskiej, odebrali podwójne dyplomy z rąk rektora PK.

WYDZIAŁ INŻYNIERII ŚRODOWISKA I ENERGETYKI

Cykliczne obciążenia oraz tarcie prowadzą do ścierania i powstawania cząstek zużycia doprowadzających do zapaleń, a w konsekwencji do uszkodzenia całego implantu i konieczności operacji ich usunięcia lub rewizji. Celem badań jest opracowanie nowatorskiego biomateriału kompozytowego, który znacznie poprawi biokompatybilność i trwałość implantów chirurgicznych, dzięki czemu możliwe będzie zminimalizowanie konieczności wykonania operacji ich usunięcia lub rewizji. Projekt „BilaTeXene” wyprzedza dotychczasowe rozwiązania techniczne poprzez połączenie laserowej obróbki powierzchni z innowacyjnym dwuwymiarowym materiałem MXene. NCN przeznaczy ponad 1,7 mln złotych na sfinansowanie polskiej części projektu. Publikacje naukowe, aktywny udział w realizowanych w PK projektach NCN, NCBiR, UE, patenty zrealizowane w PK, ukończenie i rozliczenie projektu realizowanego w ramach współpracy z FutureLab PK, INTECH PK Sp. Lub Akademickim Inkubatorem Przedsiębiorczości PK, wysokie miejsca w konkursach międzynarodowych lub krajowych.

Inteligentna łódź Aquila przyszłością akcji ratunkowych na wodzie? Śmiały projekt studentki Politechniki Krakowskiej

– Żeby to było możliwe, potrzebne są działania społeczne, organizacyjne, zarządcze i prawne – mówił moderator panelu dr Tomasz Jeleński, Dyrektor Międzynarodowego Centrum Kształcenia Politechniki Krakowskiej. Miasta inteligentne, zielone, dostępne, przyjazne dla mieszkańców, projektowane i zarządzane zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju – to ważny temat dyskusji podczas tegorocznego Forum Ekonomicznego w Karpaczu. Ogólny koszt całej inwestycji wraz z pierwszym wyposażeniem szacowany jest na blisko 180 mln zł. Na pierwszym etapie działań uczelnia zabezpieczyła środki na wspólny z SARP konkurs na koncepcję architektoniczną budynku oraz wykonanie projektu na podstawie zwycięskiej koncepcji konkursowej.

Potem zaczyna się kwesta, a po zdobyciu funduszy – wielkie zakupy. Mikołaja, czyli pakujemy prezenty i organizujemy wyjazdy do ośrodków, gdzie możemy wręczyć je podopiecznym. Na pewno da się wyróżnić etapy Waszej mikołajkowej pracy. ” – to hasło przewodnie nowej akcji edukacyjnej, którą w grudniu rozpoczęła Katedra Pojazdów Szynowych i Transportu Politechniki Krakowskiej wspólnie z Małopolskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego oraz Małopolską Wojewódzką Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Podczas Wigilii Akademickiej, Kinga Wojciechowska otrzymała z rąk Mateusza Dąbrowskiego specjalne podziękowania za koordynację akcji „Mikołajki – Studenci Dzieciom”. Podziękowania za szczególny wkład oraz zaangażowanie w akcję otrzymał również Piotr Kons.

Trwa projektowanie aquaparku w Opolu. Inwestycja za 150 mln złotych

W ramach tych warsztatów odbywają się też wizyty w laboratoriach badawczych i centrach innowacji, które oferują wgląd w praktyczne zastosowania omawianych rozwiązań. Za osiągnięcia naukowe otrzymała liczne nagrody Rektora PK oraz Dziekana WM, była laureatką dwóch edycji programu LIDER PK (2018 i 2022). Wypromowała 2 doktorów oraz 3 doktorów jako promotor pomocniczy, ponad 45 magistrów i 40 inżynierów. W pracach jury konkursowego uczestniczył wicedyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie Jarosław Tabor. Jak podkreślał podczas ogłoszenia wyników, zagospodarowanie terenu przedpola Pałacu w Łobzowie da możliwość domknięcia brakującego plinko ogniwa w rewitalizacji Parku Młynówki Królewskiej, którą ZZM zajmuje się od kilku lat.

– Ludzie muszą widzieć, że mają skuteczną alternatywę dla swojego prywatnego pojazdu i jego „trzymanie” po prostu im się nie opłaca w sytuacji, gdy tuż obok jest np. Zgodnie z zapisami umowy produkty kosmetyczne oparte na odkrytej na Politechnice Krakowskiej nowej pochodnej lupeolu będą dostępne w sprzedaży z oznaczeniem „Powered by Politechnika Krakowska”. Ta unikatowa marka, stworzona przez uczelnię, po raz pierwszy będzie sygnowała produkty z politechnicznym rodowodem. Ma podkreślać ich naukowe fundamenty i innowacyjność, stanowi gwarancję jakości i skuteczności działania.

Retour en haut